Жіночий алкоголізм

В цілому, про таке явище, як жіночий алкоголізм, відомо досить мало інформації. Саме з цим, очевидно, пов’язано те, що про жіночий алкоголізм існує величезна кількість міфів. Адже, наприклад, вважається, що кількість жінок-алкоголіків набагато нижче, ніж серед чоловіків. Хоча насправді ця думка помилкова. Просто у чоловіків він проявляється більш яскраво і помітно в суспільстві. А дама якомога ретельніше приховує від всіх цей факт.
У суспільстві вважається, що жіночий алкоголізм куди більш ганебне явище, ніж чоловічий. Саме тому іноді жінка просто боїться розповісти кому-небудь про свою проблему і попросити про допомогу.

Статистика

За останні роки число жінок, що пристрастилися до спиртного, значно збільшилася. Серед найпопулярніших причин жіночого алкоголізму, лікарі-наркологи виділяють: відсутність особистого життя, депресія, стрес, що накопичився.

Починається все з прийняття невеликих доз спиртного в якості «снодійного». Далі по наростаючій, вона втрачає над собою контроль, при вживанні спиртного, вона напивається до нестями. Пізніше з’являється синдром «похмілля», тобто на ранок жінку непереборно тягне випити, щоб відчути полегшення. Потім вже настає найважча форма алкогольної залежності, коли настає непереборне бажання кожен раз прикластися до пляшки, з приводу і без нього.

Вважається, що лікування жіночого алкоголізму значно відрізняються від чоловічої. Але це зовсім не так. Методи однакові для обох статей, ось тільки підхід до лікування часто буває різним.

Адже жінка набагато гостріше переносить всі життєві тяготи, адже це пояснюється її фізіологією і пристроєм головного мозку. Тому і лікувати жінку потрібно з урахуванням жіночої психології.

Особливості лікування

По-перше, починається лікування зазвичай з очищення організму від токсинів алкоголю, що приведе організм в нормальний стан. Далі проводять сеанси психотерапії, де лікарі-наркологи, намагаються допомогти жінці самостійно сформувати таке відчуття, як відраза до алкоголю. Також з нею працюють психологи, щоб привести в порядок нервову систему, позбавиться від стресу і депресії.

Важливо вчасно виявити проблему і допомогти в її рішення, інакше, на більш пізніх стадіях алкоголізму, буде складно змусити жінку, почати лікується.

Дуже мало є жінок, які погодяться на таке медичне втручання, як позбавлення від залежності, як кодування.

Адже слабкій статі дуже важко зізнатися собі і всім оточуючим, що вона страждає на алкоголізм. Якщо ваша родичка або подруга страждає на цю недугу, негайно зверніться за допомогою до фахівця, інакше можна запустити хворобу до тієї стадії, коли допомогти страждає алкогольною залежністю жінці буде практично неможливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *