Як зрозуміти, що людина вживає наркотики?

Як зрозуміти, що людина вживає наркотики? Які ознаки свідчать про вживання? На що звернути увагу в першу чергу?

Якщо у вас з’явилися підозри, що близька вам людина вживає наркотики, зверніть увагу на наступні зміни в зовнішності, характері, манері поведінки, щоб запобігти розвитку хімічної залежності на ранній стадії:

  1. Зміни в поведінці характерні вже на ранній стадії наркоманії (поведінкові ознаки наркоманії). Це може проявлятися в скритності, зниженні успішності в навчальному закладі, прогулах, бажанні ізолюватися, схвильованістю, емоційних перепадах, невмотивованих спалахах агресії, депресії, непосидючістю, відсутністю концентрації уваги, зниженням розумових здібностей. Якщо дитина перестала захоплюватися спортом і вважає за краще проводити час з сумнівною компанією – варто насторожитися. Якщо повадки вашого близького змінилися – не робіть передчасних висновків, не звинувачуйте людину у вживанні наркотиків, поспостерігайте деякий час, якщо ситуація не змінилася – зверніться до фахівців в галузі хімічної залежності або купіть тест на вживання наркотиків.
  2. Зовнішні зміни (зовнішні ознаки наркоманії). Якщо без видимих ​​причин раніше охайна людина нехтує особистою гігієною і своїм зовнішнім виглядом, слід звернути на це увагу, адже це одна з ознак вживання наркотиків. Синці під очима з-за тривалого безсоння, виснаження і стрімке зниження ваги, недотримання режиму харчування, суха шкіра, свербіж, висипання, виразки на тілі, сліди від ін’єкцій – прямі ознаки вживання наркотиків. Якщо ви вчасно звернете увагу на зовнішні ознаки вживання наркотиків – у вас з’явиться шанс уникнути плачевних наслідків і допомогти наркозалежному.

Ознаки наркотичного сп’яніння видно відразу після вживання. Залежно від наркотичного препарату – відрізняється і ефект від них. наприклад:

Ознаки вживання седативних (снодійних) препаратів, які можна знайти у вільному продажу в аптеках міста, це сонливість, млявість, зниження реакції, порушення координації рухів аж до втрати свідомості на грунті вживання. Ризик передозування від вживання аптечних наркотиків дуже великий, наприклад кодеіновмісні препарати викликають не тільки психологічну залежність, а й фізичну, з усіма наслідками, що випливають – абстинентний синдром (ламка), ознаки якої “зняти” може тільки висококваліфікований нарколог в умовах стаціонару.

Ознаки вживання каннабіоідов (марихуани) видно по почервонінню очей, ейфоричному настрою, похитуванні з боку в бік, провалам пам’яті, втратою точності рухів, в неможливості зосередиться, уповільненою мови. Якщо залежний намагається переконати вас, що одноразове вживання марихуани не викликає звикання і що він може контролювати вживання наркотиків – це лише спроба виправдати свою залежність і уникнути відповідальності за свої дії в стані наркотичного сп’яніння.

Ознаки вживання психостимуляторів (амфетамін, сіль, кокаїн) – це розширені зіниці, емоційний підйом, ейфорія, підвищена активність, параноїдальні напади, скритність, агресивність, манія переслідування, швидка мова. Вживання синтетичних наркотиків загрожує обернутися найсильнішою психологічною та фізичною залежністю, позбутися від якої можна тільки за допомогою тривалої реабілітації. У деяких випадках наслідки від вживання – незворотні, і призводять до недієздатності та інвалідності.

Ознаки вживання галюциногенів (екстезі, ЛСД) – це сплутаність свідомості, втрата зв’язку з реальністю, слухові, зорові, тактильні галюцинації, панічні атаки, спотворене сприйняття навколишнього світу. Вживання галюциногенів дуже небезпечно, реакція організму на психоактивну речовину невідомого походження може бути непередбачуваною, аж до розвитку шизофренії і психічних розладів.

Ознаки вживання опіатів (метадон, макова насіння, героїн, налбуфін) помітні по звуженим зіницям, скляному погляду, неприродній позі, блідій шкірі, сірого кольору обличчя, виснаження, помутніння розуму, нестабільному емоційному стані. Після ейфорії слідує найсильніша наркотична ломка, яка виражається болем у суглобах і кістках, судомах, м’язових спазмах, нудоті, блювоті. Залежний від опіатів потребує професійної допомоги лікаря-нарколога, щоб нормалізувати фізичний стан, природні процеси в організмі і позбудеться від абстинентного синдрому.

На жаль, в наш час наркотики відкрито рекламують і продають за допомогою закладок. Низька ціна збільшує попит на наркотичні препарати, а невідомий склад робить вживання смертельно небезпечним. Залежній людині потрібен курс реабілітації для того, щоб повністю відновити психологічний і фізичний стан, відновити соціальний статус і стати повноцінним членом суспільства, не відчуваючи психологічної потреби у вживанні ПАР.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *