Ви впевнені, що ваша дитина не вживає наркотики?

Моя дитина і наркотики? !!! Ні це не можливо! Хто завгодно, але не моя! Я не хочу в це вірити !!!

Часті слова мам, які приводять своїх дітей на консультацію: «Я не знаю, як таке могло статися, я ні чого поганого не помічала.»

Так ось, є явні ознаки того, що це може статися, і це може трапитися з кожним. Наркотик не вибирає жертву, він просто діє своєю сильною пропозицією: отримати “незабутні відчуття”. Де і як це може статися?

Якщо не говорити про нічні клуби, рок концерти, і концерти електронної музики (ці заходи лише підштовхують пережити гостроту свята за допомогою наркотику), ці речі можна зустріти навіть в школі, в університеті, на роботі, в гуртожитку, на стадіоні, і навіть в спортзалі. Зараз наркотиком приправляють нудне життя, ними створюють імідж «крутого», з ними можна потрапити у “дорослу” компанію і т.д.

Де і з ким ваша дитина проводить час.

Ви, як батьки, маєте право знати про його захоплення, про його дружбу, про нові знайомства. І якщо у вас налагоджений діалог, то ви відразу відчуєте, що є занепокоєння і темна сторона його «особистого» життя. Якщо ж немає діалогу, НЕ КОНТРОЛЮЙТЕ, навчіться підходу: задаючи правильні питання можна дуже багато зрозуміти. Спостерігаючи, а не контролюючи, можна побачити, що змінилося в його настрої.

   Зміна настроїв. Причому дуже помітна:

  • слабкий апетит і нервозність;
  • сильний апетит і тут же апатія і байдужість;
  • скритність, небажання говорити, а в інший час – дуже позитивний і балакучий;
  • не дивиться в очі або напружений погляд, погляд в порожнечу;
  • закривається в кімнаті і виходить з неї вже іншим;
  • підвищена активність і в інший час втома;
  • безладні дії, дивна зацікавленість.

Всі ці настрої межують в одній людині, і вона часто їх не помічає. Але помічаєте Ви. І якщо він щось ховає від вас, то буде виправдовуватися. У цих настроїв є дійсно багато виправдань. Але також у нього є очі і вони говорять багато про що.

Очі.

Широко розкриті з великими, як у кота, зіницями – явне вживання психотропу (амфетаміни, лсд, екстазі і т.д.)
Порожній, скляний погляд з дуже маленькими зіницями – вживання седативних препаратів і опіатів.

Явні ефекти.

  • відсутність апетиту і сну, високе потовиділення, дуже збуджена поведінка.
  • стан сильної загальмованості, все забуває, говорить не складно, ні про що конкретно; може провалюватися в сон на короткий час.

Всі ці ознаки повинні викликати підозри і загострену увагу і навіть тривогу. Особливо, якщо ви помічаєте їх періодично. Якщо пропадають гроші, плюс НЕ ночує вдома, дивні знайомі, неуспішність у навчанні, втрата роботи і т.д.

Зверніть увагу і знайдіть можливість поговорити з вашою дитиною на складні теми про наркотики, навіть якщо у вас немає ніяких підозр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *