Трудова терапія

Трудова терапія в фізичній реабілітації

Особливе значення трудова терапія набуває в центрах лікування алкозалежних, наркозалежних та будинках для літніх людей. При роботі з людьми, що мають проблеми психічного здоров’я, гострої і хронічної фізичної дизфункції, проблемами поведінки і взаємовідносини із соціумом, з людьми, соціально виключеними з життя суспільства. Праця виступає засобом лікування і сприяє подоланню деструктивних змін, відхилень у поведінці, здобуття оптимального рівня самостійності.

Трудова терапія дозволяє організувати спільну діяльність, полегшуючи при цьому взаємовідносини між людьми, знімаючи стан напруженості і занепокоєння, хворобливі переживання, які дуже часто зустрічаються у залежних.

Мета трудотерапії – корекція фізичного та психічного стану залежного за допомогою специфічної трудової діяльності, здійснюваної для надання допомоги та досягнення людиною незалежності у всіх аспектах життя. Це підтримка і розвиток оптимальних функцій, стратегія оволодіння навичками і вміннями самостійного розв’язання проблемних ситуацій, досягнення і збереження самостійності в догляді за собою, в роботі і соціальному середовищі.

В нашій клініці трудотерапія розуміється як допомога людям. Починаючи з оволодіння навичками особистої гігієни, прибиранням місця проживання, догляду за собою і закінчуючи продуктивною діяльністю, проходження тестування на професійну орієнтацію, курсів та тренінгів по підвищенню кваліфікації чи перекваліфікації, отримання нових знань та навичок для подальшого працевлаштування, а також організація свого дозвілля.

Ми використовуємо різні види соціально-терапевтичної допомоги і підтримки,  різні у кожному окремому випадку: оцінка потреб клієнта, визначення цілей для подальшої роботи, рада, практична допомога, консультування, інформування, організація та створення умов для спільної діяльності, навчання навичкам, допомога у прийнятті рішення.

Лікування наркоманії Київ  Лікування алкоголізму Київ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *