Спорт в реабілітації

Фізична культура і спорт в реабілітації наркозалежних

Багаторічна практика роботи з залежними показує, що фізична культура і спорт – дієві методи реабілітації. Фізична активність, яка починається під час перебування залежного в стаціонарі центру, допомагає протидіяти депресії і допомагає поліпшити загальний фізичний стан пацієнта. Мета спорту і фізкультури в реабілітації наркозалежних – розвиток самодисципліни, самоповаги, духу змагання і дружби – тих якостей, які мають істотне значення для інтеграції або реінтеграції колишнього залежного в суспільство.

Вживання наркотиків або алкоголю призводить до проблем зі здоров’ям, і спорт є відмінним помічником у відновленні організму, допомагає боротися з лінню і депресією колишнього наркозалежного. Наші центри реабілітації наркозалежних використовують його як невід’ємну частину відновлення здоров’я пацієнтів. У процесі реабілітації, поряд з основними заняттями з психологічної реабілітації, використовуються і спортивні заходи, які вважаються бажаними для кожного пацієнта, вони знімають психологічну напругу, яка завжди притаманна на перших порах при відмові від наркотиків. Будь-який наркозалежний здатний знайти заняття до снаги і смаку. Для отримання успішних результатів в реабілітації, залежному потрібно докласти максимум зусиль у даному напрямку – спортивні заходи в курсі реабілітації спрямовані на розвиток особистості, підняття настрою, вироблення командних навичок, допомагають покращувати загальний фізичний стан і вчать проводити вільний час з користю. Спорт вважається найкращим антидепресантом і інструментом для зняття емоційної напруги, формування таких рис характеру, як наполегливість і цілеспрямованість.

Зайняття спортом відіграють вaжливу роль в процесі реабілітації. Коли фізичний стан наркозалежного нормалізується, у нього з’являється пoрив до дії, і cпорт направляє накопичену енергію в неoбхідне руcло.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *