Співзалежність

Співзалежність – це проблема сімей, де є хоч одна людина, яка знаходиться в проблемі залежності.

Коли член Вашої родини починає вживати психоактивні речовини (наркотики, алкоголь), він не відразу стає наркоманом чи алкоголіком, через певний проміжок часу у нього з’являються помітні зміни мислення, поведінки, стилю життя. У той самий момент і відбувається виникнення співзалежних відносин.

Кожна любляча мама, дружина, бабуся, намагаються допомогти своїй близькій людині, починають жити його проблемами. Співзалежний занурюється в усі проблеми  залежного і не бачить їх вирішення.

Проблема співзалежності – це проблема почуттів, відчуття того, що ніхто не в силах Вам допомогти. Співзалежна людина починає шукати вихід, він знаходить вихід в наркологічних клініках, в ізоляції залежного близького від наркотиків, але навіть якщо у співзалежного  короткочасно вивести залежного з хвороби, то з самим співзалежним все набагато складніше.

Складність співзалежності полягає в тому, що кожен нарколог і лікар буде лікувати Вашого залежного близького. А про проблему «співзалежності» Вам навіть ніхто не скаже, про те, що Ви залежите від Вашої близької і рідної людини.

Наші реабілітаційниі центри займаються не тільки лікуванням залежності, а і їх співзалежних близьких.

Завдання і мета реабілітації для залежних – становлення людини емоційно зрілою особистістю, а група для співзалежних займається Вашим особистим одужанням, вчить Вас жити повноцінним і прекрасним життям, незалежно від того, які життєві труднощі у Вас зустрілися.

Способи лікування співзалежності

  • Робота з психотерапевтом, психологом;
  • Не боятися висловлювати почуття і думки;
  • Навчитися жити для себе, а не для когось;

Ті сім’ї, які задіяні в одужанні свого близького залежного, шляхом відвідування груп для співзалежних, спілкуванням зі штатним психотерапевтом центру реабілітації, як показує наша практика, відсоток видужуючих залежних в таких сім’ях зростає вдвічі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *