Лікування алкоголізму

alkomozg

Анонімне лікування алкоголізму в Україні

Алкогольні напої на сьогоднішній день користуються величезним попитом і спостерігається стійка тенденція до збільшення кількості хворих на алкоголізм. Лікування алкоголізму в нашому центрі реабілітації – це комплекс поетапних заходів, що включають в себе два процеси – алкогольна детоксикація – виведення з організму алкоголіка токсинів, і реабілітація – відновлення особистості людини, його розумових здібностей, пошкоджених дією алкоголю.

Дія алкоголю на організм

Алкоголь – високотоксична отрута, що руйнує організм і психіку людини. Основний компонент спиртних напоїв – етанол – сильна нейропаралітична отрута, якя швидко вбирається в шлунково-кишковому тракті людини, руйнуючи слизову оболонку шлунка. Постійне руйнування слизової призводить до виразки. Руйнування печінки в результаті впливу етанолу призводить до цирозу печінки. Цироз призводить до подальшого погіршення здоров’я – проблем з рівнем цукру в крові. Печінка, зайнята переробленням алкоголю, не в змозі підтримувати рівень цукру на необхідному рівні, що може привести до гіпоглікемії. Коли це відбувається, мозок не в змозі отримувати необхідну енергію для нормального функціонування, що викликає у людини слабкість, головний біль. У важких випадках можлива кома.

Алкоголь всмоктується в кров і проникає в мозок, порушуючи функціонування центральної нервової системи. Тривалий прийом алкоголю може призвести до психічних розладів (психози, неврози), виснаження організму (алкоголь знижує секрецію системи травлення і перешкоджає транспортуванню поживних речовин в кров). Немає жодного органу, на який алкоголь не діє згубно.

Лікування пивного алкоголізму

Лікування пивного алкоголізму. Чи можна вилікувати пивний алкоголізм?

Пиво вважають не таким шкідливим напоєм, як горілка. Але це далеко не так. Пиво дає величезне навантаження на вени і серце, яке у пивного алкоголіка працює в посиленому режимі. В результаті воно стає в’ялим, насилу справляється зі своїми функціями, збільшується в розмірах і провисає – лікарі називають це явище – “синдром капронової панчохи”.

Алкоголь руйнує мозок. Відмерлі в результаті впливу на них алкоголю клітини мозку потрапляють в кров, фільтруються нирками і виходять з сечею. Навіть пляшка пива або чарка горілки вбиває кілька тисяч клітин мозку. При пивному алкоголізмі клітини мозку страждають сильніше, ніж при звичайному. Серед речовин, які впливають на клітини мозку, в пиві міститься аналог трупної отрути. Постійне вживання пива впливає на інтелект людини, знижує здатність до навчання. Хворі на пивний алкоголізм в занедбаному стані – страждають недоумством і зниженням оцінки особистості.

Пиво містить рослинні аналоги жіночих гормонів – фітоестрогени, які пригнічують вироблення основного чоловічого статевого гормону – тестостерону. В результаті в організмі чоловіка, що вживає пиво, активніше продукуються жіночі статеві гормони, і якщо це триває досить довго, рівень статевого потягу у чоловіків поступово знижується. Так проявляється вплив пива на потенцію. Крім впливу на потенцію пиво впливає і на зовнішність чоловіка. У тих чоловіків, які вживають пиво, починає відкладатися жир на стегнах і боках, розростаються грудні залози, стає ширшим таз. Чоловіки стають жіночними зовні і внутрішньо.

Жінка, що довгий час вживає пиво, збільшує ймовірність захворювання на рак молочної залози.

Існує міф про користь пива. Він виник в ті часи, коли пили домашнє слабкоалкогольне пиво, яке не надто відрізняється від домашнього квасу, що абсолютно не має нічого спільного з сучасним промисловим пивом, яке наносить колосальну шкоду здоров’ю вживаючого. Шкода для організму пива порівняна з самогоном, адже в процесі спиртового бродіння в пиві зберігаються супутні отруйні сполуки – альдегіди, сивушні масла, метанол, ефіри, вміст яких в пиві в сотні разів перевищує рівень концентрації їх в горілці. Вживання пива збільшує шанс розвитку раку товстої кишки. Кобальт, що міститься в пиві, викликає запальні процеси в стравоході і шлунку.

Що входить у склад алкоголю

Етиловий спирт – основний компонент будь-якого алкогольного напою.

Етиловий спирт майже повністю всмоктується зі шлунка і тонкої кишки в кров і швидко потрапляє в печінку. 5% алкоголю в незмінному вигляді виходять з сечею і з повітрям, що видихається. 95% алкоголю, введеного в організм, окислюється в печінці і з організму не виводиться, а розкладається за допомогою ферменту – алкогольдегідрогенази на ацетальдегід і кетони через 4-5 годин, і через 12 годин до оцтової кислоти. Алкоголь -нейротоксин, ацетальдегід і кетон – ще гірше. Алкогольдегідрогеназа формується з білків, і для порятунку організму від алкоголю в співвідношенні до 40% алкоголю білка потрібно більше ніж в 5 разів більше, а це кілограми м’яса на закуску… В іншому випадку для синтезу рятівних ферментів будуть використані білки мозку та інших внутрішніх органів.

Альдегіди

Токсичні. Накопичуються в організмі. Викликають сильне подразнення. Ефект залежить від молекулярної маси: чим вона більше, тим слабкіше подразнюючу, але сильніше наркотичну дію викликає, причому ненасичені альдегіди більш токсичні насичених. Деякі мають канцерогенні властивості. Альдегіди подразнюють слизові оболонки очей і верхніх дихальних шляхів, шкідливо впливають на нервову систему.

Ацетальдегід

Ацетальдегід є канцерогеном. Ацетальдегід пошкоджує ДНК, порушує білкову рівновагу організму. Ацетальдегід пагубно впливає на організм, підвищує шанси на розвиток раку печінки.
Також ацетальдегід – значна частина диму тютюну.

Кетони

Токсичні. Окремі речовини мають канцерогенний і мутагенний ефект. Галогенпохідні кетонів викликають сильне подразнення слизових оболонок і опіки при контакті зі шкірою. Аліциклічні кетони викликають наркотичний ефект.

Будь-який вид алкоголізму – це хронічне, прогресуюче захворювання, і при цьому абсолютно неважливо, з’явилася у людини залежність від горілки, пива або слабоалкогольних напоїв. Тому будь-який прояв алкоголізму необхідно лікувати, бо в разі бездіяльності він призведе спочатку до руйнування особистості, а згодом – до смерті. Загалом алкогольна залежність це таке ж захворювання як і наркоманія, з невеликими відмінностями. Найбільша відмінність це вид вживаної речовини, а лікування в цілому подібне. Так як же позбутися від алкоголізму? Анонімне лікування алкоголізму в Києві проходить за такими самими етапах, як і лікування наркоманії, з незначними відмінностями:

Лікування алкоголізму. Етапи

Етап 1. Детоксикація.

Анонімне лікування алкогольної залежності починається з детоксикації організму. Детоксикація – це програма чистки, для виведення з організму людини залишків алкоголю, продуктів їх розпаду, зняття загальної інтоксикації та абстинентного синдрому, відновлення нормальної роботи організму. Детоксикація організму передбачає раціональне використання найбільш дієвих та оптимальних (індивідуально підібраних) для пацієнта препаратів, які містять нейропептиди, амінокислоти, гепатопротектори, імуномодулятори, ноотропні та седативні препарати і сбалансовані вітамінні комплекси. Так як метою детоксикації є: не тільки зняття абсинентного синдрому а й відновлення усіх функцій організму, та його укріплення.

Від комплексу медичних заходів на першому етапі лікування алкоголізму залежить і подальша робота з пацієнтом, його емоційний і фізичний стан, ефективність лікування загалом. Відновлення організму відбувається в сукупності з терапією важких супутніх алкоголізму захворювань. Таких як захворювання шлунково-кишкових захворювань, гастритів, ентеоколітів, язви, цирозу печінки, панкреатит і ураження почок, болі в області серця і артеріальної гіпертензії. Для якісного відновлення функцій організму використовується ряд фізіотерапевтичних процедур, та процедур з фізичної реабілітації.

Етап 2. Реабілітація.

Частіше всього реабілітація, в курсі лікування алкоголізму, триває досить довго. Це вимушений процес, так як алкогольна залежність – це дуже серйозна форма захворювання, яку частіше всього неможливо зняти гіпнозом або яким-небудь іншим швидкодіючим чудесним способом лікування. Тому що такі методи лікування алкоголізму підходять далеко не всім залежним. Залежність від алкоголю можна викорінити тільки тривалим і інтенсивним лікуванням. А тривалість лікування алкоголізму буде залежати тільки від самого пацієнта, тяжкості його стану, від його мотивації, бажання жити тверезим щасливим життям.

Реабілітація – це найбільш відповідальна і найдієвіша частина лікування алкоголізму і наркоманії. І в нашому центрі є всі її складові: доборзичливе та ефективне терапевтичне середовище, яке є найважливішою складовою реабілітації, і звичайно ж всі необхідні спеціалісти, які повинні працювати з залежним та його сім’єю (нарколог, психолог, соціальний педагог, реабілітолог, консультанти, сімейний психолог, спеціаліст з співзалежності, молодший медичний персонал). Весь персонал центру має багаторічний досвід роботи в цій сфері, приймає участь у міжнародних конференціях, відвідує курси та семінари по підвищенню кваліфікації.

Етап 3. Соціальна адаптація.

Поступовий вихід пацієнта в соціальне середовище. Налагодження соціальних зв’язків, влаштування на роботу, в учбовий заклад. Все це відбувається під наглядом спеціалістів. Це дає пацієнтові поступово інтегруватися в соціум, отримуючи підтримку від співробітників центру і терапевтичного середовища в ті моменти, коли йому все ще буде тяжко знаходити спільну мову з оточуючим світом. Тому що він змінився, змінив свої погляди, принципи, цілі, а середовище залишилося таким як було. І для поступового і безболісного повернення потрібна підтримка спеціалістів.

Етап 4. Соціально – педагогічний супровід.

Завершаючим етапом лікування від алкогольної залежності є соціально – педагогічний супровід. Не менш важлива частина процесу лікування алкоголізму – це супровід пацієнтів на перших етапах нового, самостійного життя. Він наступає коли пацієнт проходить етап адаптації і залишає стаціонарне відділення, повертаючись жити додому. Ця частина може бути ще довшою ніж курс самої реабілітації і соціальної адаптації. Зустрічі з спеціалістами будуть відбуватися набагато рідше, частіше у випадку необхідності подолання труднощів перебування в суспільстві і опрацювання питань, які виникають у залежного після реабілітації. Соціально – педагогічний супровід – це підтримка пацієнта в повсякденному житті.

Етап 5. Введення алкоблокаторів.

Алкоблокатори при лікуванні алкоголізму вводять для підтримки залежного в тверезості. Для того щоб він знав, що вживати алкоголь не можна ні в якому разі. Ця процедура частіше всього проводиться якщо курс лікування алкоголізму пройдений не повністю. Тому що повністю пройдений курс реабілітації від алкогольної залежності дає змогу жити повноцінно і насолоджуватись життям, навіть не задумуючись про акоблокатори чи вживання алкоголю.

 

nodrinks

Лікування алкоголізму в Києві, Харкові, Львові, Одесі. Детоксикація організму. Виведення із запою. Введення алкоблокаторів. Трансфер залежного до реабілітаційного центру.

Пацієнти, які повністю пройшли всі етапи лікування алкоголізму, які звільнилися від залежності фізично і психологічно, починають жити і мислити по новому, і сам алкоголізм, як і лікування алкоголізму стають для них минулим. Ця проблема цілком вирішувана.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *