Фізична реабілітація

Фізична реабілітація наркозалежних та алкозалежних

Багато хто вважає наркотичну залежність хворобою тільки психологічною. З цим можна погодитися – багато в чому ця хвороба є такою. Але на наш погляд з наслідками цієї хвороби слід боротися не тільки за допомогою психотерапевтів, психологів та групової терапії, а й за допомогою реабілітологів та фізичної реабілітації зокрема. Чим і займається наш центр реабілітації.

Ця хвороба пошкоджує не тільки мозок і емоції, але і всі внутрішні органи і системи людини. Тому, людям страждаючим наркотичною і  алкогольною залежністю, часто необхідно включати в курс реабілітації  і методи фізичної реабілітації для відновлення нормальної роботи всього організму, або деяких найбільш пошкоджених його частин.

Найбільш характерною особливістю методу фізичної реабілітації є використання суворо дозованих фізичних вправ. Їх застосування в Фізичній реабілітації вимагає активної участі хворого в лікувальному процесі. Дуже важливо визначити, який саме ступінь активності рекомендується тому чи іншому хворому з огляду на характер захворювання, ступінь функціональних розладів, загальний стан пацієнта, пристосованість до фізичних навантажень. Залежно від терапевтичних завдань, реабілітолог покликаний дозувати і методично направляти застосування фізичної реабілітації протягом курсу лікування.

Фізична реабілітація як метод лікування є частиною комплексної терапії. Фізичну реабілітацію застосовують на всіх етапах реабілітації  як у гострі періоди хвороби, так і на завершальних, постстаціонарних етапах, успішно поєднують як з медикаментозною терапією, так і з психотерапією. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *