Реабілітація наркоманів

Що представляє собою реабілітація наркоманів? В першу чергу це безкоштовна консультація та діагностика фахівцями з хімічної залежності для виявлення тривалості стажу вживання і стану людини на момент звернення за допомогою в реабілітаційний центр. Після чого підбирається індивідуальний план лікування наркоманії в реабілітаційному центрі (стаціонарі), для тимчасової ізоляції наркозалежного від старого кола спілкування і спокуси вжити наркотик. Читайте також статтю про те, чи дасть результат примусове лікування наркоманії, законність такого лікування.

Лікар-нарколог стабілізує фізичний стан, знімає абстинентний синдром (ломку) після тривалого вживання наркотиків. Реабілітація наркоманів – це не медикаментозна підтримка, яку пропонують наркологічні диспансери та медичні установи. Реабілітація – це процес відновлення всіх зруйнованих сфер життя, психологічного та емоційного фону. Своєчасне звернення за допомогою до консультантів реабілітаційного центру дозволяє підібрати оптимальний курс психологічного відновлення. Робота фахівців полягає в цілодобовому спостереженні та контролі фізичного і психологічного стану людини. Реабілітація ділиться на три етапи.

Етапи реабілітації

Перший етап реабілітації наркомана допомагає адаптуватися до комфортабельних умов стаціонару і влитися в колектив, позбутися від фізичного дискомфорту і синдрому відміни під наглядом висококваліфікованих фахівців.

Друга частина реабілітації спрямована на відновлення психоемоційного фону наркозалежного. Для цього може знадобитися допомога психолога, індивідуальна і групова терапія. На даному етапі людина має можливість подолати психологічний потяг до вживання і старого способу життя і сформувати нову систему принципів і цінностей, підвищити інтелектуально-мнестичні показники і рівень комунікабельності, прищепити навички профілактики рецидиву і стресостійкості.

Після чого настає етап соціальної адаптації, що для наркозалежного важлива частина ефективного лікування наркоманії. Цей етап призначений для поступової адаптації до повноцінного життя в суспільстві, працевлаштування, вступ до вищого навчального закладу, відновлення довірчих взаємин з близькими людьми.

Курс реабілітації при лікуванні наркоманії охоплює всі зруйновані в вживанні сфери життя людини, дозволяють провести переоцінку цінностей і навчитися дотримуватися рекомендацій і обмежень з метою уникнення повернення до вживання наркотиків в майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *