Особливості лікування та реабілітації жінок, які страждають на алкоголізм

Існує думка, що жіночий алкоголізм лікується довше і складніше, аніж аналогічна проблема у чоловіків. А іноді можна навіть почути твердження, що алкогольна залежність у жінок не виліковна зовсім. Чи так це? Чи дійсно пристрасть до спиртного вбиває жінок частіше, ніж чоловіків і в чому відмінність між чоловіками і жінками, коли мова йде про ефективне лікування цього захворювання?

Причини і особливості розвитку алкогольної залежності у жінок

Провокувати появу і розвиток цієї проблеми може ряд факторів:

  • генетична схильність (алкоголіки в родині);
  • негативний приклад оточуючих (так звана «погана компанія»);
  • низький соціальний статус;
  • складні життєві обставини, що провокують серйозний стрес.

Але головне питання все ж полягає в тому, чому ж алкоголізм у жінок виникає і прогресує швидше? По-перше, це пов’язано з рядом фізичних особливостей: алкоголь швидше всмоктується і поширюється в організмі жінки. А ось продукти розкладу спиртних напоїв виводяться помітно довше. Чому саме так? Це пояснюється іншим темпом обмінних процесів, що проходять в організмі.

У той же час, нейрони жінок менш захищені від впливу токсинів, а чутливість до етилового спирту у них вища. І разом з підвищеною емоційністю, яку не можна не брати до уваги, захворювання отримує найбільш сприятливе підґрунтя для розвитку.

Жінку, яка регулярно вживає алкогольні напої легко визначити навіть за зовнішнім виглядом. Та й наслідки, які можна спостерігати в результаті тривалого зловживання, більш руйнівні.

Особливості лікування та реабілітації жінок, які страждають на алкоголізм

Якісне лікування жіночої залежності полягає в розробці індивідуальної програми лікування та реабілітації. Адже з огляду на істотне емоційне підгрунтя розвитку цієї хвороби, обійтися детоксикацією і /або кодуванням, не вийде. Пошук мотивації, опрацювання причин, що призвели до алкоголізму, формування нового способу мислення – все це основа для подальшого життя.

Беручи до уваги нестабільність емоційного і гормонального фону жінки, база, яку створює психолог, повинна бути особливо міцною. Адже єдиний результат, на який націлені фахівці реабілітаційного центру – це повне одужання залежної жінки, що означає абсолютну відмову від вживання спиртних напоїв і формування нового способу життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *