Жіноча наркоманія зовсім нещодавно була питанням, що практично не обговорювалося в суспільстві. Але замовчування цієї проблеми призвело тільки до зростання кількості наркозалежних жінок і загострило проблему. Тож сьогодні ми змушені говорити про необхідність лікування тисяч жінок, залежних від різноманітних психотропних речовин.
Причини виникнення та етапи формування наркотичної залежності у жінок
Згідно з наявною статистикою, на сьогоднішній день переважна більшість жінок, що вживають наркотики, знаходиться у віковій групі 15-30 років. Чому так? Багато в чому це пов’язано з тим, що психоактивні речовини поширюються переважно серед молоді, оскільки саме ця група населення найбільш уразлива.
Але що ж штовхає дівчат і молодих жінок до вирішення спробувати наркотики? Часто причиною першого досвіду стає цікавість. Тим більше, що серед наркотиків існує так званий «трамплін», з якого починають практично всі наркомани. Цей трамплін – марихуана. Адже не викликаючи фізичного звикання і серйозних побічних ефектів, вона дає помилкове відчуття безпеки. Таким чином, створюється платформа для вживання і звикання до інших, більш сильних і небезпечних наркотиків.
Чому жінки вживають наркотики?
Умовно, жінок, які регулярно приймають психоактивні препарати можна розділити на 2 типи:
- перший тип шукає в наркотиках можливість розслабитися, піти від щоденних проблем, впоратися зі стресом;
- другий тип використовує наркотики з метою підвищення життєвого тонусу, в пошуках сил та натхнення.
Проте, в обох випадках результат завжди один – формування сильної фізичної та психологічної залежності від вживаної речовини, яка, в свою чергу, починає руйнувати організм жінки вже з першого вживання.
Методики лікування наркотичної залежності у жінок
Самостійно впоратися зі сформованою залежністю практично неможливо, оскільки боротьба проходить відразу в двох площинах – фізична і психологічна. І тільки за допомогою кваліфікованих фахівців боротьба із залежністю може бути дійсно ефективною. Адже жіночий організм більш чутливий до змін, швидше адаптується і перебудовується, включаючи в свою звичну роботу нові речовини, навіть незважаючи на шкоду, яку вони завдають.
Тому тільки одночасне лікування фізичної залежності: детоксикація організму в комплексі з відновлювальної терапією, а також індивідуальна і групова робота з психологом може привести до бажаного результату – перемоги над наркотичною залежністю.