Реабілітація наркозалежних

Центр реабілітації наркозалежних

Зазвичай перші дози наркотику пропонують безкоштовно. Після декількох прийомів наркотику у людини розвивається залежність, яка проявляється в вимушеному постійному прийомі в зростаючих кількостях наркотичних засобів, через стійку психічну та фізичну залежність від них, з розвитком абстинентного синдрому при припиненні їх прийому.

Ефективна програма реабілітації наркозалежних неможлива без комплексного підходу. Особливо важливою в реабілітації наркозалежних є психологічна складова, спрямована на створення у залежного мотивації для лікування (тільки тоді він зможе позбутися наркотичної залежності). Наркотична залежність накладає важкий відбиток на всі сфери життя залежного, тому затягувати з лікуванням не можна. Першочергово потрібно переконати хворого в необхідності звернення до фахівця.

Як змусити залежного пройти реабілітацію

Залежний до останнього буде заперечувати спочатку факт вживання наркотиків, потім факт залежності від них, а потім і необхідність лікування. В першу чергу необхідно домогтися згоди наркомана на лікування, постаратися переконати його лягти в реабілітаційний центр хоча б ненадовго.

Як змусити людину пройти курс реабілітації? Потрібно озвучити єдину позицію сім’ї з приводу необхідності лікування. Допоможе розмова залежного з людиною, яка має для нього незаперечний авторитет або залучити психолога. Вибрати центр реабілітації наркозалежних, з відповідними умовам і ціною. Згадати про можливість анонімного лікування наркозалежності.

Реабілітація наркозалежних — це відновлення фізичного та психічного здоров’я залежного, його працездатності і соціальних зв’язків, зруйнованих в результаті вживання наркотиків. Анонімне лікування наркоманії в реабілітаційному центрі Генезис включає в себе опрацювання комплексу медичних, соціальних, духовних і психологічних аспектів, направлених на швидке одужання пацієнта.

Реабілітація наркозалежних в Києві, Харкові, Одесі, Львові та Запоріжжі відбувається за авторською методикою, де кожен крок не спонтанний, а запланований і підготовлений. І перейти до наступного етапу реабілітації можливо тільки підготовленим — ефективно пройшовши перший. Курс реабілітації в наркологічному реабілітаційному центрі «Генезис» ділиться на такі етапи:

Етапи реабілітації наркозалежних

1. Детоксикація організму від наркотиків

Реабілітація наркозалежних починається з детоксикації. Детоксикація – це програма чистки (виведення з організму людини залишків наркотичних речовин, продуктів їх розпаду,  зняття загальної інтоксикації організму та абстинентного синдрому (зняття ломки) та відновлення нормальної роботи організму. Детоксикація передбачає раціональне використання найбільш дієвих та оптимальних (індивідуально підібраних) для пацієнта препаратів, які містять нейропептиди, амінокислоти, гепатопротектори, імуномодулятори, ноотропні та седативні  препарати і сбалансовані вітамінні комплекси. Метою детоксикації є  не тільки зняття абсинентного синдрому, а й відновлення усіх функцій організму, його укріплення.

Від комплексу медичних заходів на першому етапі реабілітації наркозалежних залежить і подальша робота з пацієнтом, його емоційний і фізичний стан, ефективність лікування наркоманії загалом.

Детоксикація організму — найкоротший етап лікування наркоманії. Дуже часто наркозалежні, які звертаються в реабілітаційний центр, зупиняються на першому етапі реабілітації. Вони помилково вважають що самі впораються з психологічною залежністю, на лікування якої направлено чотири наступні етапи реабілітації. Але ще не було випадків, щоб наркозалежні повністю переставали вживати наркотики, не пройшовши усі етапи лікування наркоманії.

2. Відновлення організму

У нашому центрі призначають індивідуальний механізм лікування наркотичної залежності, разом з методами фізичної реабілітації, що тісно залежить від рівня ускладнення. Відновлення організму відбувається в сукупності з терапією важких супутніх наркоманії захворювань, найпоширеніші з них: ВІЛ, гепатит, венеричні інфекції, тромбофлебіт, хвороби нирок, селезінки та інших внутрішніх органів, параноя, депресія. Для якісного відновлення функцій організму використовується ряд фізіотерапевтичних процедур та процедур з фізичної реабілітації.

У лікуванні наркоманії один лише медикаментозний вплив не забезпечує повного позбавлення від наркотичної залежності і повернення до нормального життя.

3. Реабілітація

Частіше всього реабілітація наркозалежних пацієнтів триває досить довго, але це є природним процесом, так як наркотична залежність – це дуже серйозна форма захворювання, яку неможливо зняти гіпнозом або яким-небудь іншим швидкодіючим чудесним способом лікування. Наркотичну залежність можна викорінити тільки тривалим і інтенсивним лікуванням. А тривалість лікування наркоманії буде залежати тільки від самого пацієнта, тяжкості його стану, від його мотивації, бажання жити тверезим щасливим життям та від рівня залежності від хімічних речовин (від того, наскільки він пов’яз в такому способі життя, від його соціальних зв’язків, від його відношення до оточуючих і самого себе).

Курс самої реабілітації також розділяється на етапи, подробиці яких Ви можете дізнатися за телефонами, що розміщені на сайті. Можемо сказати, що реабілітація – це найбільш відповідальна і найдієвіша частина лікування наркотичної залежності. І в нашому реабілітаційному центрі є всі її складові – доборзичливе та ефективне терапевтичне середовище, яке є найважливішою складовою реабілітації наркозалежних, і звичайно ж всі необхідні спеціалісти, які повинні працювати з залежним та його сім’єю (нарколог, психолог, соціальний педагог, реабілітолог, консультанти, сімейний психолог, спеціаліст з созалежності, молодший медичний персонал). Весь персонал центру має багаторічний досвід роботи в цій сфері, приймає участь у міжнародних конференціях, відвідує курси та семінари по підвищенню кваліфікації.

4. Соціальна адаптація

Поступовий вихід пацієнта в соціальне середовище. Налагодження соціальних зв’язків, влаштування на роботу, в учбовий заклад. Все це відбувається під наглядом спеціалістів. І більшу частину вільного часу пацієнт все ще проводить в стаціонарному відділенні, приймаючи активну участь в його житті. Це дає пацієнтові поступово інтегруватися в соціум, отримуючи підтримку від співробітників центру і терапевтичного середовища в ті моменти, коли йому все ще буде тяжко знаходити спільну мову з оточуючим світом. Тому що він змінився, змінив свої погляди, принципи, цілі,  а середовище залишилося тим же. І для поступового і безболісного повернення потрібна підтримка спеціалістів.

5. Соціально – педагогічний супровід

Не менш важлива частина процесу лікування наркоманії – це його супровід на перших етапах нового, самостійного життя. Він наступає коли пацієнт проходить етап адаптації і залищає стаціонарне відділення реабілітаційного центру, повертаючись жити додому. Ця частина може бути ще довшою ніж курс самої реабілітації і соціальної адаптації. Зустрічі з спеціалістами будуть відбуватися набагато рідше, частіше у випадку необхідності подолання труднощів перебування в суспільстві і опрацювання питань, які виникають у залежного після реабілітації. Соціально – педагогічний супровід – це підтримка пацієнта в повсякденному житті.

Важливим в реабілітації наркозалежних є комплексне лікування – поєднання медичної частини реабілітації і соціально – психологічної. Їх взаємодія створює сприятливий вплив на пацієнтів реабілітаційного центру, робить лікування наркоманії найбільш ефективним.

Трансфер пацієнта в реабілітаційний центр. Детоксикація організму. Соціально психологічна допомога відповідно до методики реабілітації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *