Лікування депресії

Всесвітня Організація Охорони Здоров’я прогнозує, що до 2020 року на перше місце серед неінфекційних захворювань вийде депресія і вже сьогодні кожен п’ятий житель планети страждає розладами психіки.

Що ж таке депресія

Не можна ставитися до депресії як просто до стану печалі і туги, насправді це захворювання, причому серйозне. Легка її форма характеризується підвищеною стомлюваністю, появою апатії, помірним зниженням інтересу до раніше улюбленої роботи та іншими симптомами.

У разі наростаючої депресії  мають місце суттєві проблеми зі сном і апетитом. Закрившись у своїх переживаннях людина, перестає активно рухатися, з’являються розлади у статевій сфері. Також невід’ємними союзниками депресії є ідеї самознищення і самозвинувачення.

Важка форма депресії супроводжується повною втратою здатності керувати собою, що може нести вже загрозу життю людини. З депресії краще вибиратися без форсування подій, поступово, але і, не затягуючи зі зверненням до професіоналів у сфері психічного здоров’я. Щоб успішно лікувати депресію, потрібна комбінація всіх видів лікарської допомоги: соціальної терапії, психотерапії та психофармакології.

Методи лікування депресії діляться на 3 групи:

Соціотерапія.

Полягає в допомозі хворому в плані вирішення його побутових та соціальних проблем. Якщо будь-які спроби лікаря заспокоїти пацієнта або налаштувати його на життєрадісний лад стикаються з його соціальною невлаштованістю або нескінченними домашніми конфліктами, то в такому випадку буває дуже важко добитися успіху. Добре коли у людини є друзі, люблячі його батьки, діти, дружина або чоловік, якщо є увага і турбота, тоді і депресія відступає набагато швидше. Та й вартість такої терапії з одного боку мала, а з іншого – безцінна.

Психотерапія.

Високим мистецтвом лікаря-психіатра володіють фахівці нашої клініки, і полягає воно в умінні сказати вчасно необхідну фразу, дати підбадьорливу і корисну пораду або вислухати. Методик у психотерапевта багато, але їх основою є анонімність, толерантність та високий професіоналізм.
Починається терапія з моменту знайомства пацієнта з лікарем і завершується тільки після остаточного його одужання. Таке тривале спілкування призводить до того, що у хворого з’являється не просто лікар, а й друг, учитель і радник. І знаючи про те, що ти в будь-який момент отримаєш підтримку від людини, якій віриш, вже це має хороший терапевтичний ефект.

Психофармакологія.

Один з основних методів лікування. Для її здійснення є безліч препаратів, серед яких нейролептики, транквілізатори і антидепресанти.
Призначаючи той чи інший препарат, лікар враховує безліч факторів, серед яких:

  • Наявність інших соматичних захворювань;
  • Індивідуальна реакція на ліки;
  • Стать;
  • Вік;

Особливості протікання хвороби.

Завдяки цьому лікар визначає найбільш вірну комбінацію ліків і встановлює дозу.

Помиляються ті хворі, хто думає, що якщо акуратно приймати ліки і відвідувати психотерапевтичні заняття, то депресія піде сама собою. Важлива активна участь самого пацієнта в процесі лікування. Спочатку це буває дуже складно, практично неможливо, але, знаходячи з кожним днем більше впевненості і сил, ви вступаєте в боротьбу з недугою і здобувати перемоги.

Будь-яка рухова активність вже піднімає настрій і не тому, що ви просто відволікаєтеся від проблем – вивільняються природні антидепресанти ендорфіни – кращі ліки від депресії.

Ми, поряд з лікуванням депресії, надаємо допомогу в позбавленні від алкогольної залежності та інших проблем в області психічного здоров’я. Наші принципи – чесність, відкритість і конфіденційність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *