Групи співзалежних

У сучасному світі вживання психоактивних хімічних речовин набирає катастрофічних обертів, і алкоголізм та наркоманія стали величезними проблемами в співзалежних сім’ях.

Співзалежні страждають подекуди більше ніж залежні. Від співзалежності не застрахований жоден член сім’ї, в домі якого живе наркоман або алкоголік. Практично неможливо кожен день перебувати поруч з такою людиною, і не бути залученим емоційно в його біду. Страх втратити зв’язок з близькою людиною штовхає їх на повну самовідданість, але алкоголік або наркоман подібного кроку оцінити просто не здатний.

Співзалежних мучать почуття відчаю, сорому, провини, вони знаходяться в тривожному і боязливом стані, відчувають образу. Співзалежна людина намагається стати рятівником для залежного, але допомагаючи, тільки шкодить йому. Наприклад, він розраховується з боргами наркозалежного або алкоголіка, але така поведінка тільки заохочує вживання, дає зрозуміти, що він може безкарно вживати наркотики і алкоголь за позичені гроші. Навіщо залежному віддавати борги і вирішувати самому складні життєві ситуації, коли є близькі, які все одно вирішать будь-які проблеми. Подібна поведінка тільки погіршує ситуацію, при цьому стан здоров’я людини погіршується все більше.

Також постійний обшук особистих речей залежних і сварки з ними не допоможуть у лікуванні хвороби. Подібна поведінка викликає лише посилення залежності, так як людина, яка страждає від наркотиків чи алкоголю, сприймає все як провокацію.

Головним в боротьбі з хворобою стає прийняття того факту, що близькі несвідомо шкодять алкоголіку або наркоману. Важливо розлучитися з співзалежністю, усвідомити, що заведена всередині сім’ї поведінка погіршує стан і має тільки негативні наслідки. Важливо вчасно усвідомити необхідність лікування наркоманії, алкоголізму та співзалежності. Комплексність лікування наркотичної залежності та алкоголізму полягає в тому, що наші фахівці проводять роботу щодо подолання залежності не тільки з самим хворим, а й з його найближчим оточенням.

У наших центрах реабілітації допомагають фахівці з великим досвідом терапії і стажем роботи в лікуванні від співзалежності – підтримка і знання навчать Вас як поводитися з залежним, як встановити власні кордони, як навчитися говорити «ні». Було б помилкою також відправити людину на терапію в реабілітаційний центр, а самим продовжувати вести нездоровий спосіб життя. Потрібно щоб співзалежні розуміли, що вони також потребують консультації, і правильно сприйняли роботу з фахівцями реабілітаційного центру. Заняття для співзалежних – це комплекс групових занять для близького оточення людини, залежної від хімічних речовин. Ці групи допомагають близьким зрозуміти, що відбувається з їхніми рідними, чому вони поводяться саме так. Як на них діє їхня хвороба. І найважливіше – як вести себе з ними. Заняття допомагають визначити і побачити з боку свою модель поведінки, дізнатися як її змінити. Як своєю поведінкою не нашкодити, а допомогти рідному. Поділитися досвідом і отримати підтримку від інших учасників групи і фахівців.

Заняття для співзалежних в Києві, Харкові, Дніпрі, Львові, Запоріжжі

Якщо у вас виникли питання з приводу груп для співзалежних, або того, як себе вести сім’ї, в якій живе залежний від наркотиків чи алкоголю, зателефонуйте за номером (0800)215-431.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *