Головна небезпека наркотиків

Головною небезпекою наркотиків вважається те, що після кількох прийомів наркотичних засобів з’являється неконтрольована тяга до повторних доз.

Коли людина приймає наркотичну речовину, вона дуже швидко досягає бажаного стану спокою, або навпаки, енергійності. Щоправда, ефект це не тривалий. Наркотики мають досить недовгий вплив на мозок, і вже через кілька годин людина знову буде змушена шукати гроші на наркотичну речовину і знову її вживати.Особа, яка виробила пристрасть до наркотиків, втрачає всі свої колишні цілі. Єдиною метою залежної людини стає наркотик. Світосприйняття стає іншим, вона втрачає інтерес до своїх захоплень, до роботи, до сім’ї.Часто, заради дози наркотичної речовини, людина опускається до ганебних вчинків – крадіжки, грабежу і навіть до вбивства.

Хоча фізичні симтомов вживання, безумовно, викликають страх, найбільшої шкоди наркотична речовина завдає саме мозку людини.Наприклад, після одного єдиного прийому екстазі пошкоджується серотониновая частина мозку. Причому пошкодження настільки сильні, що вони назад вже не відновлюються. Всі наркотичні речовини можуть впливати на мозок людини по-різному, адже у всіх у них різний хімічний склад.Деякі наркотики навіть після того, як людина припинила їх вживання, продовжують діяти на мозок.

Вживання наркотику сильно впливає і на мотиваційні рецептори. У процесі прийому наркотиків в мозку відбувається викид дофаміну, тому людина отримує ейфорію і задоволення. Мозок запам’ятовує послідовність дій – уколовся (викурив, випив) – почекав – отримав задоволення. Тому людина хоче вжити наркотик знову і знову.
Кинути наркотики неймовірно складно, але можливо. Найчастіше, з непосильною допомогою наркологів та реабілітологів в наркологічних клініках і центрах реабілітації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *