Фізична реабілітація

Трудотерапія

      Про позитивний настрій та налаштування на цікаву, але довготривалу і виснажливу емоційну і психологічну працю не може бути і мови, якщо людина почуває себе погано, слабкою або виснаженою. . Провести детоксикацію організму- це ще не все. Потрібно відновити роботу всіх функцій організму, загартувати його, вивести його на певний рівень, підтримувати в тонусі, щоб можна було працювати розумово. Людина не зможе працювати, якщо почуватиме себе погано.

    Лікувальна фізкультура виконує не тільки лікувальну, а й виховну функцію. Вона виховує свідоме ставлення до використання фізичних вправ, прищеплює гігієнічні навички, прилучає до загартовування організму природними факторами природи. У цьому ЛФК тісно стикається з педагогікою та гігієною. ЛФК розвиває силу, витривалість, координацію рухів, прищеплює навички гігієни, гартує організм.

     В даний час ніким не піддається сумніву, що лікувальна фізкультура, – обов’язкова і необхідна складова частина всіх розділів сучасної практичної медицини і повинна використовуватись в реабілітації. Ми підтримуємо цю еволюційну думку і використовуємо в своїй роботі методи фізичної реабілітації, та лікувальної фізичної культури зокрема. Спеціалісти нашої клініки підбирають індивідуальну методику, для кожного пацієнта, з урахуванням його фізичног стану, віку, статі, фізичних можливостей і попередніх спортивних досягнень.

    Особливе значення трудова терапія набуває в установах соціального захисту населення, лікування алко(нарко) залежних, будинках для літніх людей. При роботі з людьми, що мають проблеми психічного здоров’я, гострої і хронічної фізичної дисфункції, проблемами поведінки і взаємовідносини із соціумом, з людьми, соціально виключеними з життя суспільства, – засудженими, бездомними.

      Трудова терапія грунтується на наданні лікувального, тонізуючого, впливу процесу праці на залежного від психоактивних речовин. Праця виступає засобом лікування і сприяє подоланню деструктивних змін, відхилень у поведінці,оптимального рівня самостійності.

     Трудова терапія дозволяє організувати спільну діяльність, полегшуючи при цьому взаємовідносини між людьми, знімаючи стан напруженості і занепокоєння, хворобливі переживання, які дуже часто зустрічаються у залежних.

     Мета трудотерапії – корекція фізичного та психічного стану залежного за допомогою специфічної трудової діяльності, здійснюваної для надання допомоги та досягнення людиною незалежності у всіх аспектах життя. Це підтримка і розвиток оптимальних функцій, стратегія оволодіння навичками і вміннями самостійного розв’язання проблемних ситуацій, досягнення і збереження самостійності в догляді за собою, в роботі і соціальному середовищі.

      В нашій клініці трудотерапія розуміється як допомога людям. Починаючи з оволодіння навичками особистої гігієни, прибиранням місця проживання, догляду за собою і закінчуючи продуктивною діяльністю, проходження тестування на професійну орієнтацію, курсів та тренінгів по підвищенню кваліфікації чи перекваліфікації, отримання нових знань та навичок для подальшого працевлаштування, а також організація свого дозвілля

     Ми використовуємо різні види соціально-терапевтичної допомоги і підтримки  різні у кожному окремому випадку: оцінка потреби і потреб клієнта, визначення цілей для подальшої роботи, рада, практична допомога, консультування, інформування, організація та створення умов для спільної діяльності, навчання навичкам, допомога у прийнятті рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *