Ознаки наркоманії

Ознаки вживання наркотичних засобів

У Вас є підозри щодо вживання Вашим близьким психоактивних речовин? Якщо Ви не впевнені і не хочете звинувачувати безпідставно близьку Вам людину, тоді ми пропонуємо відповісти на декілька запитань. По результату тесту буде зрозуміло, чи має проблеми близька Вам людина.

Загальні ознаки вживання наркотиків

 1. Поява нових, підозрілих, друзів та знайомих.
 2. Замкнутість і скритність, якої не було раніше.
 3. Поява в лексиконі незрозумілих і брутальних слів, таємні телефонні дзвінки і прагнення приховати цю розмову.
 4. Категорична відмова займатися в школі, читати книги, відмова від інших захоплень, які мали місце раніше.
 5. Погана відвідуваність у навчальному закладі, про яку повідомляють його керівники.
 6. Різке збільшення фінансових запитів без чіткого пояснення їх причини.
 7. Різкі перепади настрою, від особливої ласкавості до неадекватної поведінки.
 8. Неприродна вузькість або расширенність зіниць на тлі блиску в очах, або покрасніння очей.
 9. Наявність незрозумілих шрамів в ліктьових, стегнових або інших областях кінцівок.
 10. Низька самооцінка, ненависть до себе, почуття провини
 11. Неконтрольована агресія.
 12. Проблеми спілкування, замкнутість, суїцидальні думки.
 13. Маніпуляції і обман близьких людей без якоїсь видимої на те причини.
 14. Різка відсутність апетиту або ж навпаки його надмірне збільшення. Зміна в режимі сну. Наприклад, людина може всю ніч не спати, а вдень спати, хоча раніше такого за ним не спостерігалося.
 15. Неприродний колір шкіри, надмірно швидка або уповільнена мова.
 16. У кімнаті у людини можна помітити раніше невластиві йому речі: шприци, ампули з медикаментами, незрозумілі рідини, сухі рослини.

Ознаки вживання марихуани (план, ганжа, косяк, травка, конопля, гашиш, канабіс)

Марихуана – суміш висушеного листя, стебел, квіток і насіння конопляної рослини.

Діючі речовини – канабіноїди. При курінні марихуани одяг і приміщення надовго зберігає характерний запах горілої трави. При вживанні конопель у наркомана спостерігаються розширені зіниці, червоні очі, почервонілі губи, сухість у роті, сильний голод і спрага. Мова прискорена, кваплива, властиве почуття безтурботності, ейфорія. Неадекватно весела поведінка, можливий необґрунтований страх, паніка або байдужість до оточуючих. При вживанні великої дози – загальмованість, млявість, плутана мова, нестримна веселість, порушення координації рухів. При вживанні конопель наркоман психічно і фізично виснажений, інтелект і пам’ять – порушені, свідомість – сплутана.

Побічні дії вживання марихуани

Розчарування, депресія, відчуття ізольованості, порушення пам’яті і розумових здібностей, уповільнене статевий розвиток, порушення спермообразования і менструального циклу. При вживанні конопель формується сильна психічна залежність. Вживання марихуани може спровокувати перехід до вживання більш важких наркотиків.

Ознаки вживання опіатів

Опіати – наркотики, що володіють гальмівною дією, до яких відносять природні та синтетичні морфіноподібні з’єднання. Всі природні опіати отримують з макової соломки. При вживанні опіатів наркоману властива сонливість (може періодично прокидатися і відразу брати участь в розмові), він може забути про прикуренну сигареті і упустити її, або обпектися. Мова наркомана повільна, він розтягує слова, може по кілька разів говорити про одне й те ж. Зіниці незвично вузькі і не реагують на світло. Шкіра – суха, бліда, з жовтим відтінком. Сильно знижений больовий поріг і критична оцінка висловлювань і вчинків. Порушений режим сну і бадьорості. Притаманні зниження апетиту, спраги, сексуального потягу. Після декількох прийомів опіатів у вживаючого виникає найсильніша психічна та фізична залежність. Опіати вкрай руйнівно дють на організм. Наркотична залежність від опіатів складна в лікуванні.

Метадон

Метадон – білий порошок, або розчин порошку – сильний синтетичний наркотик опійної групи.

Героїн

Героїн (диацетилморфин, смак, герич, кінь) – найпоширеніший напівсинтетичний опіоїдний наркотик. У чистому вигляді – білий кристалічний порошок. Неочищений героїн – гіркуватий, сіро – коричневий порошок у вигляді дрібних кристаликів з неприємним запахом. Має дуже сильний наркотичний ефект, вкрай високу токсичність. Здатний після двох – трьох прийомів сформувати сильну фізичну залежність. Героїн колять внутрішньовенно, курять, нюхають.

Макова соломка

Макова соломка (солома, сіно) – сухі, подрібнені частини стебел і коробочок маку. Макова соломка використовується для приготування ацетильованого опію.

Ацетильований опій – готовий до вживання розчин, який отримують в результаті ряду хімічних реакцій. Має темно-коричневий колір і характерний запах оцту.

Опій – сирець (макуха, опіуха) – оброблений сік рослин маку, використовується як сировина для приготування розчину ацетильованого опію. Ця речовина схожа на пластилін, має білий або коричневий колір.

Побічні дії вживання опіатів

Зниження імунітету, великий ризик зараження ВІЛ та гепатитами, ураження печінки, руйнування зубів, імпотенція, зниження розумових здібностей. Велика ймовірність передозування з дуже важкими наслідками.

Ознаки вживання психостимуляторів

Кокаїн

Кокаїн – потужний стимулятор центральної нервової системи рослинного походження, вироблений з листя коки. Надзвичайно швидко виробляє фізичну і психологічну залежність. Має місцеву анестезуючу дію – при вживанні тіло стає нечутливим до болю.

Кокаїн (дутий, кокс, сніг, кока, свисток) – білий кристалічний порошок, який вживається вдиханням через трубку. Гідрохлорид кокаїну розчинний у воді, тому його не тільки нюхають, але і ковтають або вводять внутрішньовенно.

Крек – пластини, які отримують змішуючи кокаїн з харчовою содою, водою і випарюють. Крек використовують для куріння.

Екстазі

Екстазі – загальна назва для групи синтетичних наркотиків – стимуляторів ЦНС, з галлюциногенним ефектом. Білі, коричневі, рожеві та жовті таблетки або різнокольорові капсули. Екстазі – дорогий наркотик, тому ті, хто його вживає – плавно переходять на більш дешеві наркотики – героїн або амфетамін.

Амфетаміни

Амфетамін – стимулятор центральної нервової системи. У більшості випадків вводиться внутрішньовенно. Амфетаміни отримують з солутан або гідрохлориду ефідріна – лікарських препаратів, що містять ефедрин. У природі ефедрин міститься в рослині ефедра. Дія наркотику триває 2-12 годин. Формується сильна психічна та фізична залежність. Тривале вживання вимагає постійного збільшення дози наркотику.

Ефедрон

Ефедрон – готовий до вживання розчин, який має рожевий або прозорий колір і характерний запах фіалки.

Первітин

Первітин (гвинт, болт, вариво) – готовий до вживання розчин – масляниста рідина, що має жовтий або прозорий колір і характерний запах яблук.

Ефедрин

Ефедрин – кристали білого або жовтого кольору, отримані з рослини ефедри. Готові до вживання кристали вдихають або курять.

При вживанні психостимуляторів у вживаючих збуджується центральна нервова система, підвищується тонус організму, збільшується витривалість, фізична сила, пропадає почуття голоду, частішає пульс, підвищується кров’яний тиск. Вживаючий надзвичайно сильно жвавий, швидко приймає рішення і діє. Непосидючий. Дуже швидко говорить, перескакує з однієї теми розмови на іншу. Зіниці розширені. Діяльність носить непродуктивний і одноманітний характер – вживаючі психостимулятори можуть по кілька годин монотонно займатися якоюсь однією справою.

 Побічні дії вживання психостимуляторів

При вживанні психостимуляторів у наркомана розвивається гостра психічна та фізична залежність, депресія, аж до самогубства, фізичне і нервове виснаження, можлива втрата нюху, аритмія, головний біль, параноїдальні психози, галюцинації, погіршення зору, інфаркт, інсульт, серйозні зміни психіки і незворотні зміни в головному мозку, ВІЛ, гепатити, сильне зниження імунітету, небезпека передозування з тяжкими наслідками.

Ознаки вживання галюциногенів

При вживанні галюциногенів наркоман бачить різноманітні галюцинації – слухові і візуальні – наркоману бачаться різні тварини – щури, крокодили, змії, з телевізора або комп’ютера хтось може з ним розмовляти, він чує голоси. При припиненні прийому часто бувають депресії і психози.

Ознаки вживання снодійних препаратів

Стан при вживанні снодійних препаратів схожий на алкогольне сп’яніння. Мова невиразна. Сухість в роті. Координація рухів порушена. При прийомі деяких снодійних препаратів у великих дозах можуть виникати галюцинації.

Ознаки токсикоманії

Вживання летючих наркотично діючих засобів (бензин, ацетон, клей) – теж нагадує алкогольне сп’яніння, поведінка вживаючого – викликаюча. Від людини пахне ацетоном, бензином, клеєм “Момент”. Ці речовини часто викликають галюцинації, власне через що підлітки і починають їх вживати.

Якщо деякі пункти, або їх більшість, збігаються з поведінкою близької Вам людини, то швидше за все у Вас є привід для занепокоєння. В цьому випадку необхідно якомога швидше звернутися за допомогою. Побороти хворобу хімічної залежності можливо тільки при вчасному зверненні за допомогою до досвідчених фахівців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *