Амфетамінова залежність

Лікування амфетамінової залежності

Амфетамін (в народі: фен, федя, спіди, тощо). Амфетамін викликає сильну психологічну залежність.
Стимулятор центральної нервової системи. Амфетамін – Білий або кремовий кристалічний порошок, розчинний в гарячій воді, з кислуватим або гіркуватим присмаком, часто не має запаху. Вживається різними способами: преорально, назально, ін’єкційно, курінням.
Амфетамін викликає почуття підйому настрою, бадьорості, ейфорії, безстрашності, ясності розуму і надмірноїсамовпевненості. Дуже популярний у молодіжному і клубному середовищі, і найстрашніше – в середовищі студентів і навіть школярів, так як багато хто, помиляючись, не сприймє амфетамін як сильний наркотик (тому що він не викликає таких нестерпних фізичних страждань при абстиненції) і не замислюються до яких згубних і незворотних наслідків призводить його вживання.
Амфетамін не виробляє енергію як їжа – він використовує ресурси тіла, від чого вживаючі його сильно втрачають вагу.

Вплив амфетаміну

Вплив амфетаміну на центральну нервову систему:

підвищена працездатність і активність

зниження стомлюваності

гарний настрій

підвищена увага

відсутність апетиту

судоми, тремтіння, психоз.

Вплив амфетаміну на серцево-судинну систему:

прискорене серцебиття

перебої в роботі серця

аритмії.

Вплив амфетаміну на шлунково-кишкову систему: 

відраза до їжі

втрата апетиту

нудота

блювота

болі в животі

діарея

Вплив амфетаміну на нирки:

сильний сечогінний ефект.

Амфетамін пошкоджує всі внутрішні органи, а особливо сильно центральну нервову систему і головний мозок. При тривалому вживанні або передозуванні викликає параною, паніку, дратівливість, сильні головні болі, тремтіння в тілі. Вживання амфетаміну настільки ж серйозна наркотична залежність, як і залежність від героїну або метадону, з деякими особливостями. Тому лікування амфетамінової залежності довгий і трудомісткий процес.

Етапи лікування амфетамінової залежності:

1. Детоксикація організму від амфетаміну

Лікування амфетамінової залежності починається з етапу детоксикації. Детоксикація – це програма очистки і відновлення нормальної роботи організму після тривалого отруєння амфетаміном. Метою детоксикації в лікуванні афетаминової залежності є не тільки зняття абстинентного синдрому, але і відновлення всіх функцій організму, його зміцнення.

2. Відновлення організму після вживання амфетаміну

Центр реабілітації наркозалежних “Генезис” підбирає індивідуальний механізм лікування разом з методами фізичної реабілітації, що тісно залежить від рівня ускладнень. Відновлення організму від амфетаміну відбувається в сукупності з терапією важких супутніх з амфетаміновою залежністю захворювань. Найпоширеніші з них: гепатити, хвороби нирок, селезінки й інших внутрішніх органів, параноя, депресія. Для якісного відновлення функцій організму після вживання амфетаміну використовується ряд фізіотерапевтичних процедур та процедур з фізичної реабілітації.
У лікуванні амфетамінової залежності один лише медикаментозний вплив не забезпечує повного позбавлення від наркотичної залежності і поверненню до нормального життя.

3. Реабілітація 

Амфетаминовая залежність – це дуже серйозна форма захворювання, яку можна викорінити лише тривалим і інтенсивним лікуванням. Тривалість лікування амфетамінової залежності залежить тільки від самого пацієнта, тяжкості його стану, від його мотивації, бажання жити тверезим і щасливим життям, від ставлення до оточуючих і самого себе.

4. Соціальна адаптація

Поступовий вихід пацієнта в соціальне середовище. Налагодження соціальних зв’язків, влаштування на роботу, в навчальний заклад. Все це відбувається під наглядом фахівців. Це дає можливість пацієнтові, поступово інтегруватися в соціум, отримуючи підтримку від співробітників центру та терапевтичного середовища, в ті моменти, коли йому все ще буде важко знаходити спільну мову з навколишнім світом.

5. Соціально – педагогічний супровід

Не менш важлива частина процесу лікування амфетамінової залежності – це його супровід на перших етапах нового, самостійного життя. Він настає, коли пацієнт проходить етап соціальної адаптації і залишає стаціонарне відділення, повертаючись жити додому. Зустрічі з фахівцями будуть відбуватися набагато рідше, частіше у разі необхідності подолання труднощів перебування в суспільстві та опрацювання питань, які виникають у залежного після реабілітації. Соціально – педагогічний супровід – це підтримка пацієнта в повсякденному житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *