Токсикомаія

Лікування токсикоманії

Токсикоманія – зловживання психоактивними хімічними речовинами, що не входять до переліку наркотичних речовин – клеї, лаки, розчинники, бензин та інша хімія. Такі речовини при тривалому вживанні викликають розлади психіки, неврологічні порушення, зниження працездатності. У токсикомана з’являється потреба в регулярному застосуванні цих речовин, він деградує як особистість, втрачає соціальні зв’язки. Токсикоманія часто зустрічається серед дітей та підлітків. Токсикомани навмисно вдихають пари різних хімічних речовин щоб отримати галюцинації. Ці речовини викликають сильне звикання і психічну залежність людини. При токсикоманії можуть спостерігатися сильні психічні розлади.

Розрізняють декілька видів токсикоманії, які залежать від типу речовини.

Токсикоманія парами бензину.

Пари бензину містять токсичні речовини, які викликають сильне наркотичне сп’яніння – толуол, бензол і ксилол. Після вдихання цих хімікатів у людини настають сильні психічні розлади, що супроводжуються галюцинаціями і маренням.

Токсикоманія парами ацетону

Також викликає сильні галюцинації, але на відміну від парів бензину, галюцинації проявляються відразу після першого вдихання парів ацетону.

Токсикоманія парами клею

При цьому виді токсикоманії використовують певного типу клеї. Це один з найбільш небезпечних видів токсикоманії, оскільки для отримання ефекту людина одягає на голову целофановий пакет, змащений клеєм, який потім в стані сильного наркотичного дурману не завжди здатна самостійно зняти.

Токсикоманія розчинниками для нітрофарб

Вдихання парів розчинників викликає сильній розлад психіки, з різкою зміною стану екстазу станом агресії. Прийом цих речовин вимагає збільшення дози, оскільки колишня доза вже не здатна забезпечити потрібного ефекту, дія за часом стає менше, захисна реакція при передозуванні відсутня. Прийом речовини частішає, разова доза зростає. Потрібно відзначити, що діагностика токсикоманії досить складне завдання, зважаючи на величезну кількість видів токсичних речовин, які можуть використовувати токсикомани. Багато з них здатні вивести з організму через п’ять – сім годин після їх вдихання, хоча деякі з токсичних речовин виявляються за результатами аналізу крові або сечі. У переважній більшості випадків в клініки потрапляють хворі токсикоманією через гостре отруєння хімічними речовинами, з різними розладами в свідомості чи комі.

Токсикоманія викликає психічну залежність. При відсутності цих речовин, токсикоман стає дратівливим, неспокійним, конфліктним, він нездатний зосередити свою увагу на чому-небудь, оскільки всі його думки пов’язані тільки з тим, як і де дістати необхідний йому препарат. Люди, що перешкоджають у досягненні цієї мети, можуть легко викликати ненависть.

Фізична залежність проявляється внаслідок впливу речовин на всі системі організму. При відсутності необхідного почуття сп’яніння у токсикомана проявляються симптоми ломки – падає працездатність, знижується серцевий і м’язовий тонус, притаманні тремтіння кінцівок, блідість шкірних покровів, безцільні рухи тіла, все це стає явною ознакою того, що людині потрібне лікування від токсикоманії. У стані хворобливої ​​залежності токсикоман може бути небезпечний для оточуючих, а також для самого себе. Життєдіяльність токсикомана підтримується на прийнятному рівні лише при постійному прийомі необхідних психоактивних речовин. 

Оскільки токсикоманія вкрай небезпечна для здоров’я і життя людини, від такої проблеми слід намагатися позбутися якнайшвидше. Лікування токсикоманії в Києві, Харкові та Львові в нашому реабілітаційному центрі проводиться в стаціонарі – під наглядом нарколога і фахівців з фізичної реабілітації, де пацієнт пройде кілька етапів лікування. На початковому етапі лікування зусилля співробітників реабілітаційного центру спрямовані на зняття інтоксикації і зняття абстинентного синдрому. Завершальним етапом лікування токсикоманії – реабілітація та соціальна адаптація паціента за допомогою спеціальних реабілітаційних заходів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *