Метадон і метадоновая залежність

Метадон – наркотик. На даний момент метадон визнаний особливо небезпечним наркотичних засобів.

Метадон – це синтетичний препарат з групи опіатів. Свого часу використовувався як анальгетик – сильне знеболююче, і як ліки проти героїнової залежності. Метадон надає анальгетичну і седативну дію – процеси в організмі сповільнюються, як при прийомі героїну, але також вплив набагато сильніше, а наркотичних ефект слабший, через що може здатися, що метадон безпечніше. Насправді ж залежність від метадону набагато сильніше героїнової, і від неї позбутися складніше.

Метадоновая залежність викликає абстинентний синдром набагато сильніше, ніж героиновая. Якщо при вживанні героїну ломка триває близько тижня, то при вживанні метадону ломка триває 10-15 днів і протікає дуже важко. Залежний відчуває болю в суглобах, кістках, значне погіршується самопочуття залежного, спостерігаються сильні зрушення психіки. Лікування метадонової залежності в зв’язку з цим складніше.

Метадон свого часу був доступний у вигляді мікстур, таблеток і ампул, що дозволяло приймати його преорально, а не тільки внутревенно або внутремишечно, що безсумнівно приваблювало новачків. Але приймаючи метадон у вигляді таблеток або мікстури, людина не відчував такої ейфорії, як наприклад при прийомі внутрішньовенно героїну, тому більшість наркозалежних стали його колоти, причому в дозуваннях великих, ніж героїн (через слабшого наркотичного ефектів), що призводило до передозування .

Передозування метадону

Передозування метадону більш небезпечна. Є висока ймовірність загибелі залежного.

Небезпечною для організму доза метадону 40 – 50 мг (вона може виявитися смертельною). Характерні симптоми передозування: нудота і блювота, втрата свідомості, сонливість, труднощі з сечовипусканням.

Смерть при передозуванні метадоном настає через набряк легенів або зупинки серця, шокового стану.

Лікування метадонової залежності

Лікування залежності від метадону – досить непросте завдання. З огляду на той факт, що абстинентний синдром може тривати 10-15 днів, призводить до сильних мукам, то без допомоги фахівців буде вкрай важким завданням для залежного і його близьких самостійне лікування наркоманії.

Лікування метадонової залежності починається з детоксикації в стаціонарі реабілітаційного центру. Детоксикація від метадону є першим кроком на шляху до одужання і позбавлення від залежності.

  1. Детоксикація організму від метадону.
  2. Відновлення організму.
  3. Реабілітація.
  4. Соціальна адаптація.
  5. Соціально – педагогічний супровід.

Позбавлення від метадонової залежності – процес складніший і довший, ніж у випадку з героїном. Але лікування метадонової залежності можливо, і наші фахівці завжди готові допомогти в цьому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *