Здоровий спосіб життя

Наш загальний стан, стан тіла і розуму безпосередньо залежить від способу життя. Здоровий спосіб життя допомагає залишити погані звички, продовжує термін молодість і попереджає захворювання. Існує чотири основні чинники, які впливають на стан нашого здоров’я – це екологія, спадковість, рівень медицини і образ і умови життя, від яких найбільше залежить стан нашого здоров’я. Здоровий спосіб життя – це фундамент гарного самопочуття, він є однією з основ на шляху до здоров’я. Здоровий спосіб життя закладає фундамент гарного самопочуття, зміцнює захисні сили організму і розкриває його потенціал.

Основні елементи здорового способу життя

1. Харчування

Багато хвороб з’являються у людей від неправильного і не збалансованого харчування. Зазвичай за роботою, навчанням, вільним проведенням часу ми не дотримуємося режим харчування, не кажучи вже про правильно підібраною їжі. Звідси з’являються тяжкість і болі в шлунку, серцеві захворювання, ожиріння. Щоб уникнути цього він повинен відповідати певним правилам. Правильне, збалансоване харчування – достатня кількість води, білків, жирів, вуглеводів, амінокислот і вітамінів – основа здорового способу життя.

Правила правильного харчування

  • пити достатню кількість чистої теплої води. Необхідно пити теплу воду, не холодніше кімнатної температури. Достатня кількість води для дорослої людини – два літри на добу. Кава, чай, соки, газовані напої ніколи не замінять воду. Вода є не менш важливим елементом правильного раціону харчування, ніж білки, жири і вуглеводи. Одна з основних функцій води – очищення організму. Вода необхідна: для травлення і засвоєння поживних речовин для виведення неперетравлених залишків їжі для очищення організму від шлаків і отрут для очищення печінки для очищення нирок
  • щільний сніданок, в якому присутні вуглеводи, білки, жири. Вживайте якомога менше солі, вона є в овочах, фруктах, подсаливание страв для здоров’я користі не приносить.
  • відмова від куріння і алкоголю. Мінімізація вживання жирів, смажених, маринованих страв. Здоровий спосіб приготування їжі – це запікання, тушкування, відварювання.

2. Достатня активність

Рухливість – проблема сучасного світу. Ходьба замінена автомобілем, вільний час більшості людей займає комп’ютер, крісло і телевізор. Гіподинамія – величезна проблема на шляху до здоров’я. Заняття в спортзалі, зарядка, піші прогулянки допоможуть залишатися у формі, зміцнять м’язи, зменшать навантаження на суглоби, знизять ризик виникнення серцево-судинних захворювань, діабету, допоможуть впоратися з проблемами з вагою, стресом і депресією.

3. Сон.

Сон – важлива складова здорового способу життя. У середньому дорослій людині для сну досить 7-9 годин в день, але в той же час тривалість сну дуже індивідуально. Для деяких цілком вистачає п’яти годин сну, інші ж можуть виспатися лише після 10 годинного сну. Для здорового сну в спальні повинен бути свіже повітря, тому її треба обов’язково провітрювати перед тим, як лягти спати. Для повноцінного сну краще відмовитися від кофеїну в другій половині дня. Правильно підібраний матрац і подушка, вільний одяг з натуральних тканин, провітреному приміщення і неситий шлунок забезпечать повноцінний сон.

4. Правильне мислення і правильні вчинки.

Думки визначають поведінку і вчинки людини. Зміна мислення, заповнення свого мозку правильними думками і намірами – важливий крок на шляху до здорового способу життя.

Для того, щоб бути здоровим, або повернути здоров’я – потрібні великі зусилля. Людина настільки досконала, що повернути її здоров’я можна практично з будь-якого стану, але з прогресуванням захворювань, погіршенням стану здоров’я шкідливими звичками або з віком – це потребує все більших зусиль. В основному людина вдається до цих зусиль, якщо у нього є мета, мотивація. Список цих мотивів не так вже й великий: любов, сім’я, страх смерті, зміна соціального статусу, ін. Для їх досягнення людина повинна приструнити свої примхи для забезпечення схоронності найдорожчого природного дару – здоров’я, і ​​пам’ятати, що згаяне зараз потім вже повністю відновити не вдастся. Тільки зміцнюючи і підтримуючи своє здоров’я кожного дня, відмовляючись від шкідливих здоров’ю спокус, людина може зберегти до глибокої старості бадьорість, високу працездатність і здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *