Залежність від марихуани

Марихуана – канабіс. Готова до застосування марихуана – висушені і подрібнені листя коричнево-зеленого кольору. Марихуану курять чи додають в їжу.

Через постійне вживання марихуани розвивається роздратування і агресивність, вживання марихуани викликає незворотні пошкодження головного мозку.

Симптоми вживання марихуани

При вживанні марихуани порушується кислотний баланс шлунку, через це можливі розлади травлення. Очі людини, що вжила марихуану – запалені і червоні, їх важко тримати відкритими, притаманний безконтрольний страх, тимчасова втрата пам’яті, апатія, млявість, сухість у роті, загальмованість, смішливість, напади параної – при сильній токсикації, галюцинації, відсутність прагнень і бажань, лінь, сильні перепади настрою. Одяг, тіло, волосся мають запах горілої трави.

Вживаючі марихуану носять з собою і часто використовують – жуйки, духи, очні краплі, нафтизин – намагаючись ними приховати ознаки вживання конопель (запах з рота, запах одягу, почервоніння очей).

Фізіологічні ефекти і поведінка при вживанні марихуани

Фізіологічні прояви вживання марихуани – опухлі і запалені очі, посилене серцебиття, аритмія, підвищений артеріальний тиск, розслабленість, головний біль, запаморочення, нудота, відчуття голоду.

Поведінка людини, що вживає марихуану – розслабленість, релаксація, погіршення концентрації уваги, нездатність оцінити відстань до предметів, зниження зібраності, деконцентрація, безконтрольний потік мови. Куріння марихуани чинить негативний вплив на розумові та фізичні реакції, порушує координацію руху, збільшує час реакції. Порушується реакція на світлові і звукові сигнали. З’являється неусвідомлена потреба ходити, розмовляти.

Емоційні ефекти – ейфорія, радість, безтурботний стан, що різко змінюються занепокоєнням і тривогою.

Психічні ефекти – погіршення пам’яті, нездатність усвідомити і вирішити поставлену задачу, зміна розуміння простору і часу, тактильна чутливість, загострення нюху, слухового і зорового сприйняття, зниження больового порогу, галюцинації, деградація і втрата себе як особистості, при високих дозах – психоз і параноя .

Наслідки вживання марихуани

Лікування залежності від марихуаниМарихуана впливає на здатність раціонально мислити, впливає на здатність до сприйняття і розуміння дійсності, на абстрактне мислення, навчання і пам’ять. Залежно від дози марихуани — можлива паніка, стан страху, занепокоєння і психоз. Довготривале і регулярне застосування може призвести до незворотних змін мозку.

Куріння марихуани викликає бронхіти, синусити, фарингіти і рак. Марихуана сприяє розвитку набряків і захворювань дихальних шляхів.

Вплив на репродуктивну функцію у чоловіків. Куріння конопель знижує рівень тестостерону – основного чоловічого гормону. Тривале вживання викликає порушення статевої функції і гормонального фону в організмі чоловіка. У важких випадках спостерігається зниження числа сперматозоїдів і їх функціональності, збільшується кількість аномальних клітин.

У жінок канабіноїди скупчуються в жіночих статевих органах, які відповідають за репродукцію. Зміни мозкової діяльності призводять до порушення овуляції і порушень репродуктивної функції. Марихуана надає токсичний вплив на розвиток плоду, викликає патології при вагітності.

Соціальні наслідки вживання марихуани – соціальна самоізоляція і перехід до більш важких наркотиків. Фізична залежність від марихуани відносно слабка, але психічна ж залежність – набагато сильніша фізичної.

Лікування залежності від марихуани

Детоксикація.

Відновлення організму.

Реабілітація.

Соціальна адаптація.

Соціально-педагогічний супровід.

Якщо у вас залишились питання з приводу лікування залежності від марихуани, чи наркотичної залежності та алкоголізму загалом, зв’яжіться з нами за номером телефону: (066)760-74-35, або скористайтеся формою зворотнього зв’язку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *