Метадон і метадонова залежність

Метадон - наркотик. На даний момент метадон визнаний особливо небезпечним наркотичним засобом.

Метадон - це синтетичний препарат з групи опіатів. Свого часу використовувався як анальгетик - сильне знеболююче, і як ліки проти героїнової залежності. Метадон викликає сильну анальгетичну і седативну дію - процеси в організмі сповільнюються, як при прийомі героїну, але сам вплив набагато сильніший, а наркотичний ефект слабший, через що може здатися, що метадон безпечніший за героїн. Насправді ж залежність від метадону набагато сильніше героїнової, і від неї позбутися складніше.

Метадонова залежність викликає абстинентний синдром набагато сильніший, ніж героїнова. Якщо при вживанні героїну ломка триває близько тижня, то при вживанні метадону — 10-15 днів, і протікає дуже важко. Залежний відчуває болі в суглобах, кістках, значно погіршується самопочуття залежного, спостерігаються сильні порушення психіки. Лікування метадонової залежності в зв'язку з цим складніше.

Метадон свого часу був доступний у вигляді мікстур, таблеток і ампул, що дозволяло приймати його преорально, а не тільки внутрішньовенно, що безсумнівно приваблювало новачків. Але приймаючи метадон у вигляді таблеток або мікстури, людина не відчувала такої ейфорії, як наприклад при прийомі внутрішньовенно героїну, тому більшість наркозалежних стали його колоти, причому в дозуваннях більших, ніж героїн (через слабший наркотичний ефект), що нерідко призводило до передозування.

Передозування метадону

Передозування метадону більш небезпечне. Є висока ймовірність загибелі залежного. Небезпечною для організму є доза метадону 40 - 50 мг (вона може виявитися смертельною). Характерні симптоми передозування: нудота і блювота, втрата свідомості, сонливість, труднощі з сечовипусканням. Смерть при передозуванні метадоном настає через набряк легенів або зупинки серця, шокового стану.

Лікування метадонової залежності

Лікування залежності від метадону -непросте завдання. З огляду на той факт, що абстинентний синдром може тривати 10-15 днів, і викликати сильні муки, то без допомоги фахівців буде вкрай важким завданням для залежного і його близьких самостійне лікування.

Лікування метадонової залежності починається з детоксикації в стаціонарі реабілітаційного центру. ДЕТОКСИКАЦІЯ від метадону є першим кроком на шляху до одужання і позбавлення від залежності.

Позбавлення від метадонової залежності - процес складніший і довший, ніж у випадку з героїном. Але лікування
метадонової залежності можливе, і наші фахівці завжди готові допомогти в цьому.